Okulun ilk günü 


Herkese merhaba,

Bugün okulun ilk günü.Dünya için küçük bizim için büyük bir olay ☺️

Lavin daha önce anne-çocuk gruplarına gittiği için okullara aşina. İçeri girer girmez benim öğretmenim kim diye sordu ve öğretmeninin boynuna atladı ☺️

Ben bunun gibi önemli konularda hep önceden sıkça bahsetmenin çok yararını görüyorum.Onu korkutmadan olumsuz yönlerine kadar anlatıyorum.Tabi ki her çocuk farklı ama Lavin de işe yarıyor. İnformal öğretmen konuşması dediğimiz kendinden bahsetme durumunu öğrencilerimde çok uyguluyordum ve işe yarıyordu.Şimdi Lavin’de de aynı taktiği uyguluyorum.

Okula gitmeden arkadaşlarından, oyunlardan, belki beni sınıfa almayacaklarından, çok eğleneceğinden, altına kaçırırsa utanmamasından vs. aklıma gelen herşeyden bahsederim. Özellikle de ikimiz yalnızken, arabadayken en sevdiği müziği açıp en keyifli olduğu zamanlarda.

Belki sizde de işe yarar.Ne dersiniz? 😊

Sevgiler 💕

Reklamlar

Okulun ilk günü ” üzerine 2 yorum

  1. Hayirli olsun.Benim kizim da bu hafta basladi. Okulunuzun adini paylasabilir misiniz sakincasi yoksa? Hemen tam gun mu basladi yoksa kademe kademe mi artiracaksiniz?

    Beğen

    1. Teşekkürler sizinki de hayırlı olsun.Okulun adı ne yazık ki paylaşmam güvenlik nedeniyle anlayışınıza sığınıyorum.İlk dönem yarım gün ikinci dönem tam gün olacak 💕

      Beğen

Yorumlar kapalı.