Şekersiz Mozaik Pasta 


Herkese merhaba,

Lavin Ada, tam bir pasta canavarı☺Bu nedenle evde tatlı ama sağlıklı da olsun diye atıştırmalıklar bulundurmaya ya da yapmaya çalışıyorum. Geçen aylarda bir gün Starbucks’ta mozaik pasta yedi ve o gün bugündür her gün mozaik pasta istiyor☺Üç dört günde bir yaptığım kendimce değiştirdiğim mozaik pasta tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum.

⭐️1 su bardağı organik keçi sütü

⭐️1 pötibör bisküvi

⭐️1 yemek kaşığı organik ham kakao 

⭐️1 tane %70 kakao oranlı çikolata 

⭐️1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı 

⭐️1 yemek kaşığı organik tam buğday unu 

Dilerseniz agave, akçaağaç şurubu veya bal da ekleyebilirsiniz ama şeker yok 🙂Lavin sütlü çikolata hiç yemez annesi gibi😉 Eğer sütlü çikolata katacaksanız bence başka tatlandırıcı eklemeyin.

Hepimizin de bildiği gibi bisküvileri elimizle ufalıyoruz,küçültüyoruz. Bir tencereye hindistan cevizi yağını koyup unu ekliyoruz, ( tereyağı da tercih edebilirsiniz) topaklanmaması için sürekli karıştırarak sütü ekliyoruz. Katılaşınca kakaoyu ekliyoruz ve altını kapatıyoruz. Çikolatayı içine katıp eridikten sonra biraz soğumaya bırakıyoruz.

Bisküvilerle karıştırdıktan sonra bir kalıba ya da cam kaseye koyup  buzdolabında bir iki saat soğumaya bırakıyoruz.

Geçen gün evde mozaik pasta olmadığı için yine Starbucks’tan aldım ve bir parça ağzına aldıktan sonra bana ” senin yaptığın daha nefis annecim” dedi ve yemedi.

Sevinçten dört köşe olan ben de hem sevincimi hem de tarifimi paylaşayım dedim ☺

Afiyet olsun

Sevgiler💕

Reklamlar