2 yaş eğitici aktiviteler🎯-1

Herkese merhaba,

Daha üniversitede öğrenciyken başlamıştı aktiviteler☺️Oldum olası sevdim.Mesleğim de becerilerimle örtüştü.Gel gelelim daha küçük çocuklarda hazırladığım aktivite 5 dk da bitiriyor hemen yenisi isteniyor🙊 hal böyle olunca her ne kadar eğitim setleri alsam da sürekli aktivite hazırlıyorum.

Hazırladığım aktivitelerin bir kısmını sizlerle paylaşmak istedim☺️

⭐️Ponponla süsleme

Çoçuğunuzun sevdiği bir hayvanı kağıda ya da kartona çizin ve kesin.Üzerine uhustick sürerek ponponları üzerine yerleştirmesini gösterin.İnanılmaz keyif alıyorlar.


⭐️ Haydi keselim

Çocuğunuza ucu tırtıklı renkli makaslardan alın ve renkli kartonları kesmeye başlayın.Yanınıza bitecekler ☺️ Çok keyifli ve küçük kaslarını geliştirici bir etkinlik.Korkmayın biryerlerini kesmiyorlar😉

⭐️ Legolardan hayvanat bahçesi 

Bu yaşlarda hayvanlara inanılmaz düşkün oluyorlar.Aldığınız legoların yeşil renkleriyle Kocaman bir orman alanı oluşturun ve gerisini onların yaratıcılığına bırakın.Hangi hayvan be yer, nasıl barınır gibi soruların cevaplarını en kolay öğrendikleri aktivite ☺️


⭐️ Haydi Pat Pat patlatalım

Nalburlardan kolayca temin edeceğiniz patpatı yere bir bant yardımıyla sabitleyin. Ayakkabısını giydirin ve pat pat sesiyle ritmi yakalayın☺️

⭐️ Mevsimler

Mevsimlere ait giysilerden ikişer tane alarak ortaya karışık koyun. Siz hangi mevsimi söylerseniz çocuğunuz o mevsime ait kıyafetleri bulmaya çalışsın.

⭐️ Elişi kağıdını kullanıyorum

Renkli elişi kağıtlarını alın.Bir kağıda üçgen, kare, dikdörtgen, daire çizin ve İçine uhu stick sürün.Küçük parçalara ayırdığınız elişi kağıtlarını içine -dışına taşmadan- yapıştırmasını keyifle izleyin.

⭐️ Gemiyi Suda Yüzdürme

Bir cam kap için su doldurun ve kağıttan küçük bir kayık yapın.Bir bardakla gemiyi içine alarak suya batırın ve tekrar çekin.Çektikçe kayık üste çıkacak, yüzdüğünü görecek.Alın size sıvıların kaldırma kuvvetinin somut öğretimi☺️

⭐️ Pipetle yazalım

Oyun hamurunu yuvarlak olacak şekilde açmasına yardım edin.Üzerine bir harf ya da şekil çizin.Renkli pipetleri küçük küçük keserek üstüne batırmasını sağlayın.

⭐️ Maşa ile transfer 

Montessori maşa, çubuk ya da kaşığı ile yoksa herkesin evinde olan şeker maşası ile bir kaptan diğer kaba aktarma aktivitesi motor gelişimi için çok önemli hem de çok eğlenceli.Küp şeker, nohut,fasulye,ponpon,küçük top,bozuk para gibi materyaller kullanılabilir.

İyi eğlenceler 💕

Reklamlar