Bebekle Milano-Bologna Yolculuğu 

  
 Merhaba,

Biz ailecek gezmeyi çok seviyoruz ve fırsat bulduğumuz her anı değerlendiriyoruz.Bebeğimiz de tıpkı bizim gibi gezmeyi çok seviyor.Bu defa rotamız Milano ve Bologna oldu.

Her uçak yolculuğumuzda şansımıza koltuğun biri boş oluyor ve uçak yolculuklarımız güzel geçiyor.Ancak 2 yaşından sonra koltuk alabiliyorsunuz. 

Biz bu defa Pegasus Airlines ile seyahat ettik.Puset koruma kılıfı vermiyorlar.Daha önceden bildiğim için daha önce Amerika’dan aldığım puset kılıfını yanımızda götürdük ve kirlenmemiş oldu.Aklınızda olsun Pegasus’ta yastık yok, battaniye parayla ve puset koruma poşeti vermiyorlar.Ne kadar ekmek o kadar köfte misali☺️

Gelelim Milano’ya…

   
    
   
Bebeğinizle Duomo’nun en üst kısmına çıkamasanız da heryeri gezebileceğiniz muhteşem bir yer Milano.

Heryer birbirine yakın olduğu için çocukla gezilebilecek yerler arasında baş sıralarda yer alır bence👍

Önceki seyahatlerimizde buharlı pişiriciyi yanımda götürüp ordan sebze alıyor ve yemeğini yapıyordum Lavin Ada’nın.Artık büyüdü ve sadece haşlanmış sebze ona göre değil 😂 Minestrone çorbası , Bean soup adındaki kuru fasulye havuç püresi kıvamındaki çorbalarla ve balıkla gayet karnını doyurduk bizimkinin.

Yumurta pişiricisini yine aldım yanıma.Çünkü otellerde haşlanmış yumurtaların kenarları beklemekten yeşil yeşil oluyor😬

Bir çok markette yoğurt da bulunduğu için yemek yemek sorun olmuyor bizde.Eğer organik marketlere rastlayamazsınız marketlerdeki bio yazılı olan ürünleri tercih edin derim ben.

1 saat uzaklıkta olan Bologna’ya trenle gittik.Hızlı tren yolculuğunda basınçtan bebeğinizin kulaklarının zarar görmemesi için emzirmenizi ya da birşeyler yedirmenizi öneririm.Biz hem emzirme hem de galeta ile hallettik bu durumu. Bir de stickerlar resmen kriz çözücü.Kim bulduysa öpücüğe boğuyorum o zat-ı muhteremi😊

Herşeyi önceden hazırlayan. Tek tek poşetleyen ben Lavin Ada’nın şampuanını unutunca eczaneden şampuan aldık.Aklınızda olsun. L’erbolario adındaki bu şampuanda paraben, silikon, parfüm yok.Kokusuz doğal bir ürün.Ben çok beğendim.

  
Avrupa seyahatlerimizde Tiger mağazalarına gitmeyi ve alışveriş yapmayı çok seviyorum ben keşfedince güzel şeyler çıkabiliyor ☺️
Bu da Lavin Ada için aldıklarımdan biri.

  
Milano’da Gucci cafe’de kahve içmenizi  vintage mağazalara gitmenizi, Bologna’nın tarihi kokusunu içinize çekmenizi tavsiye ederim.

Sevgiler öpücükler 💕

Reklamlar