Lavin Ada’nın Odası-2 “yer yatağı”

Lavin Ada’nın odasını daha önce paylaşmıştım.

Bir gece kendisini karyolasından atmaya ramak kala görünce inanılmaz telaşlanmıştım😁Yatağını özel yaptırmıştık ve piyasada satılan bebek yatakları 8-10 cm iken bizimki 20 cm’di.

Önce yatağı değiştirelim dedik, sonra daha büyük karyola alalım dedik, sonra yatağını ikiye böldük… Her an her saniye telsiz ötmese de sürekli odasına in çık in çık şaşkına dönmüştüm.

Gelelim asıl meseleye☺️

Montessori eğitimini beğenen,işin özünde bebeğin de bir birey olduğunu kabul edip en baştan ona göre davranmak gerektiğine inanan biri olduğum için montessori eğitiminde sıkça duyduğumuz yer yatağı almaya karar verdim.Bir çok yere baktım hep küçük boy (60*90 ya da 70*140) çalışmışlar.Oysaki ben tek kişilik yatak olsun istiyordum.Bu sırada Pinterest imdadıma yetişti.Arama butonuna İkea Kura Bed diye yazarsanız beni çok iyi anlayacaksınız☺️ İkea’dan kura bed aldık.Annem bi güzel beyaza boyadı. 

  
Lavin Ada zaman zaman biz yan odada otururken kalkıp yanımıza sessiz sedasız gelip bizi korkutsa da parmaklıklar ardında olmadan özgürce yatağına giriyor ve iniyor olması ‘bana göre’ çok daha güzel.

  
Bu oda ilgi,ihtiyaç ve yaşa göre daha çoook değişir.Lavin Ada’nın odası-3’te görüşmek üzere☺️

Sevgiler💕

Reklamlar

Lavin Ada’nın Odası-2 “yer yatağı”” üzerine 2 yorum

  1. merhaba; ikea fikri çok güzel…orjinaline sitesinden baktığımda üst katında bir platform görünüyor; sanırım siz onu takmadınız değil mi üst kata?en altta mı duruyor acaba?

    Beğen

Yorumlar kapalı.