Emzirmek

  
Dünya Emzirme Haftası (1-7 ekim)’na girmişken emzirme döneminde neler yaşadığımı paylaşmak istedim.

Hamileliğimin son haftalarında göğsümden sıvı akıyordu.İlk defa gördüğümde çok korkmuştum ne oluyor diye.Doktorum olabileceğini söylemişti.Belki de bundandır hiç aklıma sütümün gelmemesi ya da yetmeyeceği gibi bir durum yaşayabileceğimi düşünmedim. Lavin Ada doğar  doğmaz sütüm geldi.Ama bir sorun vardı! Göğsümün ucu içeride ve küçük olduğu için bebeğim süt ememiyordu.Hastanede her hemşire farklı bir pozisyon deneyip bebeğimin meme emmesini sağlamaya çalışıyordu.Göğsüm süt doluydu ve çok şişmişti.Doktor biraz kilo kaybedince mama verdi hastane çıkışında.Üzüntüden ağlaya ağlaya helak oldum deyim yerindeyse.Göğüs kalkanı, biberona alışmasın diye verilen bir biberonla sütümü sağıp vermeye başladım. Ben emzirmeye çalışıp ağlarken evdeki yardımcımın da benimle ağladığını bilirim.Ne olursa olsun pes etmeyerek kalma biberonla süt sağıp versem de göğsümün ucunu masajla büyüterek yaklaşık bir , bir buçuk ay sonunda başardım💪🏻

Emzirmek benim için Avatar filminde kuyrukları birleştirip bir vücut olmak gibi.Gerçekten de böyle düşünüyorum.İnanılmaz keyif alıyorum.Bebeğimle bakışmak, gözlerimizle iletişim ve kahkahalarımız beni benden alıyor.Umarım isteyen herkes bebeğini istediği kadar emzirebilir.

Evet ilk 6 ay sadece anne sütü almak çok önemli.Fakat bence sütü ne zaman keseceğini bilmek sadece annenin hissedebileceği birşey.Ayrıca sadece bebeğin değil annenin de hazır olması gereken bir durum.Bu yüzden emziren annelere karışan çok bilen koca koca teyzelere aldırış etmeyiniz sevgili okuyucum.

Emzirin.

Ohh bedeninize sağlık.

Sevgiler💕

Reklamlar